FAQ Downloads

EN DE
Requirements Engineering Magazine-Das Magazin für RE-Fachleute von IREB
Jetzt online ansehen
Schnellsuche
Company Profiles
Downloads FAQ

Testbits SDN BHD

Testbits is a company that is founded and run by software testers. It brings together a group of like-minded and dedicated individuals.

At Testbits, we implement standardized and organised software testing and activities, giving you measurable & consistent high-quality software & applications

We combine theories and practicality in our framework. This helps our QA to smoothly transition into new projects. Test framework helps to reduce up to 40% of redundant work especially in our familiar domains like Telco, e-Commerce and IV&V for government agencies.

Our services range from testing outsourcing, test training, test consultation and TMMi Assessment.

Testbits, yazılım testçileri tarafından kurulan ve işletilen bir şirkettir. Bir grup benzer düşünen ve adanmış bireyleri bir araya getirir

Testbits'te, ölçülebilir ve tutarlı, yüksek kaliteli yazılım ve uygulamalar sağlayan standartlaştırılmış ve organize yazılım testleri ve etkinlikleri uyguluyoruz.

Teorileri ve pratikliği çerçevemiz içerisinde birleştiriyoruz. Bu, KG'mizin yeni projelere sorunsuzca geçmesine yardımcı olur. Test çerçevesi, özellikle Telco, e-Ticaret ve devlet kurumları için IV & V gibi bilinen alanlarımızda, fazla çalışmaların% 40'ını azaltmaya yardımcı olur.

Hizmetlerimiz test dış kaynak kullanımı, test eğitimi, test danışmanlığı ve TMMi Değerlendirmesi arasında değişmektedir.


Trainings Level
Foundation Level

Training Typ
Präsenz
Niederlassungen
Kuala Lumpur
Trainings (Länder)
International

Kontakt

Testbits SDN BHD
A15-05 Pinnacle PJ, Jalan Utara C
46200 Petaling Jaya
Malaysia

Website