FAQ Downloads
Requirements Engineering Magazine-The Magazine for RE Professionals from IREB
View online now
Quick Finder
Witaj na Stronie Polskiego Oddziału IREB
Downloads FAQ

Witaj, dziękujemy za odwiedziny

Jeśli chcesz wykonać krok naprzód w zawodowej karierze, pogłębiając swoją wiedzę w dziedzinie analizy biznesowej oraz inżynierii wymagań, to jesteś we właściwym miejscu!

IREB – Międzynarodowa Rada Inżynierii Wymagań (International Requirements Engineering Board) jest organizacją non-profit, dostarczycielem systemu certyfikacji Certyfikowany specjalista inżynierii wymagań (Certified Professional for Requirements Engineering - CPRE). W skład Rady wchodzą czołowi przedstawiciele inżynierii wymagań ze świata nauki, przemysłu oraz doradztwa.

Certyfikaty CPRE są przeznaczone dla osób, zajmujących się inżynierią wymagań i mających zapotrzebowanie na wiedzę wysokiej jakości.

Od 2007 roku, ponad 66,000 specjalistów w 92 krajach zdało egzamin CPRE poziomu podstawowego. Certyfikat ten jest uznawany na całym świecie i ważny bezterminowo.

Sposób podejścia

IREB tworzy system certyfikacji, dostawcy szkoleń zajmują się nauczaniem, a egzaminy CPRE zdaje się za pośrednictwem akredytowanych organizacji certyfikacyjnych.

Zgodnie ze standardem ISO/IEC 17024:2012, IREB nie zajmuje się ani dostarczaniem szkoleń, ani certyfikacją. Uczestnicy tego procesu są od siebie w pełni niezależni.

Trzypoziomowa formuła na sukces

Certyfikaty CPRE są dostępne na trzech poziomach:

Poziom podstawowy

Nie ma żadnych wymogów wstępnych, aby móc się o niego ubiegać.
Sylabus jest dostępny w kilku językach, również - po polsku!!

Poziom zaawansowany

zaawansowanego, konieczne jest posiadanie certyfikatu podstawowego..
Do wyboru są następujące moduły:

Wybierz moduł, odpowiadający Twoim potrzebom. Każdy z niezależnych od siebie modułów poziomu zaawansowanego można osiągnąć po zdaniu egzaminu dla danego modułu.

Poziom ekspercki

- w fazie planowania -

Przygotowanie

Udział w szkoleniu nie jest obowiązkowy (możliwe jest samodzielne przygotowanie się do egzaminu), ale jest to najbardziej efektywna metoda przygotowawcza. Dostępne są książki i skrypty, ułatwiające przygotowania.
Kursy szkoleniowe CPRE – dla poziomu podstawowego także online – oferują na całym świecie uznani dostawcy, których lista dostępna jest na portalu IREB.

Jak dowiedzieć się więcej na temat IREB oraz CPRE

Szczegółowe informacje na temat IREB, systemu certyfikacji CPRE, dostawców szkoleń itp. oraz dokumentacja, dostępne są na anglojęzycznej wersji portalu.
Istnieje też kilka grup IREB na LinkedIn!


Wersja Angielska