FAQ Downloads
Requirements Engineering Magazine-The Magazine for RE Professionals from IREB
View online now
Finder
Witamy na stronie IREB i dziękujemy za odwiedziny!
Downloads FAQ

Witaj, dziękujemy za odwiedziny

Jeśli chcesz rozwinąć swoją karierę poprzez osiągnięcie głębszej wiedzy z zakresu inżynierii wymagań, trafiłeś we właściwe miejsce!

Niezależnie od tego, czy pracujesz w obszarze inżynierii wymagań, analizy biznesowej, zarządzania projektami, testowania czy też jako właściciel produktu lub architekt oprogramowania, umiejętności inżyniera wymagań są kluczowymi kompetencjami, które pomogą Ci odnieść sukces w Twojej pracy.

IREB, International Requirements Engineering Board, organizacja non-profit, jest dostawcą schematu certyfikacji Certyfikowany Specjalista Inżynierii Wymagań IREB (Certified Professional for Requirements Engineering (CPRE)). W skład Zarządu wchodzą czołowi przedstawiciele inżynierii wymagań ze świata nauki, badań, przemysłu i doradztwa.

CPRE jest certyfikatem osobistym; skierowany jest do osób, które zajmują się wymaganiami i mają wysokie wymagania w zakresie jakości.

Od 2007 roku ponad 92,900 specjalistów w ponad 100 krajach zdało egzamin CPRE Foundation Level - certyfikat jest uznawany na całym świecie i ma dożywotnią ważność.

Sposób podejścia

Program certyfikacji został opracowany przez IREB, dostawcy szkoleń zajmują się nauczaniem, natomiast egzamin CPRE można zdawać za pośrednictwem akredytowanych jednostkek certyfikacyjnych.

Zgodnie z normą ISO/IEC 17024:2012 IREB nie jest zaangażowany ani w prowadzenie szkoleń, ani w sam proces certyfikacji. Strony zaangażowane w projekt są od siebie całkowicie niezależne. Zapewnia to uczciwość i neutralność.

Trzypoziomowa formuła twojego sukcesu

Certyfikaty CPRE można uzyskać na trzech poziomach:

Poziom podstawowy

Nie ma żadnych warunków wstępnych, aby zakwalifikować się do egzaminu CPRE Foundation Level.
Sylabus, jak również egzaminy są dostępne w

Poziom zaawansowany

Aby zakwalifikować się do egzaminu na poziomie zaawansowanym należy pomyślnie ukończyć CPRE Foundation Level.
Na poziomie zaawansowanym masz do wyboru następujące moduły:

Pozyskiwanie wymagań

Sylabus, jak również egzaminy są dostępne w

Zarządzanie wymaganiami

Sylabus, jak również egzaminy są dostępne w

Modelowanie wymagań

Sylabus, jak również egzaminy są dostępne w

RE@Agile

Sylabus, jak również egzaminy są dostępne w

Moduły są niezależne od siebie i mogą być dobierane i łączone według indywidualnych potrzeb.
Każdy moduł poziomu zaawansowanego oferuje dwa stopnie biegłości - Practitioner i Specialist. Każdy z nich ma swój własny egzamin i certyfikat.

Poziom ekspercki

Dla poziomu eksperckiego istnieje szereg warunków wstępnych obejmujących obszary certyfikatów (CPRE), intensywne praktyczne doświadczenie i dziedzinę doradztwa. Ponieważ wiedza specjalistyczna jako poziom wiedzy nie może być przekazana poprzez program nauczania (sylabus), taki dokument nie istnieje. Egzamin składa się z pisemnego wniosku, pisemnego zadania oraz egzaminu ustnego i odbywa się w języku angielskim.

RE@Agile Primer

RE@Agile Primer jest uzupełnieniem programu CPRE. Nie ma żadnych warunków wstępnych do jego uzyskania i nie jest on warunkiem wstępnym do żadnego innego poziomu w ramach programu CPRE. RE@Agile Primer oferuje szybkie wprowadzenie dla wszystkich, którzy mają do czynienia z wymaganiami w środowisku agile.

Sylabus, jak również egzaminy są dostępne w

Twoje przygotowanie

Choć udział w szkoleniu nie jest obowiązkowy (możliwe jest również samodzielne przygotowanie do egzaminu), to jest to najbardziej efektywny sposób przygotowania się do egzaminu CPRE. Nasze programy nauczania (sylabusy) i podręczniki są dostępne do pobrania za darmo, aby pomóc w przygotowaniach do egzaminu.

Szkolenia CPRE oferują na całym świecie nasi uznani dostawcy szkoleń. Szkolenia prowadzone są na miejscu, online lub w formie e-learningu. Najprostszym sposobem na znalezienie naszych uznanych dostawców szkoleń i ich zaplanowanych szkoleń jest sprawdzenie strony Kalendarz szkoleń CPRE.

Dowiedz się więcej o IREB

Szczegółowe informacje o IREB, CPRE, DDP, the RE Magazine itp. można znaleźć na angielskiej stronie internetowej.
Zwróć uwagę, że możesz również znaleźć IREB na LinkedIn, gdzie dostępnych jest kilka grup tematycznych.

Czy wiesz, że istnieje oficjalna społeczność lokalna IREB w Polsce?

Jeśli chcesz stać się częścią naszej lokalnej społeczności, skontaktuj się z nami. Wszystkie szczegółowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej: Stowarzyszenie Jakości Systemów Informatycznych [SJSI].


Wersja Angielska